● 
اِثَّلاثا ٨ ربيع الاول ١٤٤٤
 
   
 
رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی: فعالیت در مجموعه های ولایی دانشجویی مقدس است

تاریخ ایجاد   1390/07/05 - 12:49  تعدادمشاهده  4478 بازگشت

 

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی، دکتر ابراهیم تقی زاده در جمعی صمیمانه با اعضای شورای مرکزی جامعه دانشجویان دانشگاه پیام نور مشهد به گفتگو پرداخت.
دکتر تقی زاده، با اشاره به فعال بودن بسیج دانشجویی و جامعه دانشجویان، هدف این دو مجموعه را مشترک و فعالیت در مجموعه های ولایی دانشجویی را مقدس توصیف نمود.
وی ادامه داد: دانشگاه باید به سمت ایجاد آگاهی و ارتقای آن و هدایت صحیح جریان های فکری حرکت کند.
رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی افزود: دید ما به مسائل چند بعدی است و زمینه ارتقا در امور پژوهشی، عمرانی و فرهنگی به خصوص در مشهد به علت جایگاه معنوی خود باید فراهم شود که خوشبختانه مرکز مشهد از لحاظ فرهنگی جایگاه خوبی داشته و باید به این مسیر ادامه دهد.
وی مشکل کمبود فضای آموزشی دانشگاه و کمبود اعتبارات فرهنگی نسبت به دیگر دانشگاه ها را از مشکلات عمده عنوان کرد و بیان کرد: تخصیص این اعتبارات به هر دانشجو باید بیشتر شود که ما در این خصوص در تلاش هستیم تا  راهکارهایی را جهت جذب اعتبارات استانی ارائه دهیم.
دکتر تقی زاده در ادامه اظهار داشت: دانشگاه پیام نور از لحاظ تعداد دانشجویان در جایگاه سوم و از لحاظ فضای آموزشی در ردیف شانزدهم قرار دارد که برای حل این معضل، فضای آموزشی باید پراکنده یا در یک سایت بزرگ متمرکز شود.
رئیس دانشگاه پیام نور استان ضمن بیان این نکته که دانشگاه پیام نور مشهد پیشانی و چراغ دانشگاه های ماست، تعامل این دانشگاه با مسئولین سطح شهر و انعکاس فعالیت های فرهنگی به طرق مختلف را عاملی عمده در شناساندن دانشگاه و برنامه های مربوط به آن دانست و گفت: ابتدا باید برای دانشجو دغدغه فرهنگی ایجاد کرد و سپس به کار فرهنگی پرداخت.
دکتر تقی زاده جنبش دانشجویی دانشگاه را بازوی کمکی مسئولین در دانشگاه دانست و اعلام کرد: ما در ترم پیش رو، فضای سیاسی متفاوت و مناسبی خواهیم داشت که در این فضا نباید به هیچ وجه دانشجویان ما مورد سوء استفاده جریانهای فکری قرار گیرند که در این مسیر مجموعه جامعه دانشجویان و بسیج دانشجویی به مدیریت فضای سیاسی دانشگاه کمک خواهند کرد.
در ادامه محمد موسوی زاده، دبیر جامعه دانشجویان دانشگاه در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام صادق (ع) و تبریک به دکتر تقی زاده به منصب ریاست دانشگاه پیام نور استان هدف از برگزاری این جلسه را انتقال دغدغه ها و مسائل مربوط به جنبش دانشجویی و دانشگاه عنوان کرد و گفت: جامعه دانشجویان دانشگاه پیام نور مشهد طبق مجوز صادره از سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور از تاریخ 2 اردیبهشت فعالیت خود را آغاز کرده است.
دبیر جامعه دانشجویان دانشگاه ضمن بیان برخی مشکلات و موانع کار فرهنگی خواستار اتخاذ تدابیری برای حل این مشکلات شد.
محمد موسوی زاده با اشاره به ترم جدید و مصادف شدن آن با انتخابات مجلس شورای اسلامی و سیاسی شدن فضای دانشگاه بیان داشت: امید داریم، با هدف تسهیل در انتخابات، کارگروه ویژه­ی انتخابات تشکیل دهیم و فضای سیاسی دانشگاه های استان را رصد کنیم.
وی ادامه داد: انتخابات نیز آدابی دارد که اولین آن اولویت رضای حق بر حقوق کاندیدا و طرفدارانشان می باشد و امید است تمامی مجموعه های دانشجویی در انتخابات آینده مشارکت حداکثری توأم با بصیرت و دوری از اصحاب فتنه و سکوت را در دستور کار قرار دهند.


 
 
 
/>