● 
اِسَّبِت ١ صفر ١٤٤٢
 
   
آخرین اخبار و اطلاعیه ها
دیدار رئیس دانشگاه پیام نور مشهد با رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی

تاریخ ایجاد   1389/11/02 - 12:44  تعدادمشاهده  3717 بازگشت

 

 

رئیس دانشگاه پیام نور مشهد:
هر امتحان دانشگاه پیام نور، یک آزمون سراسری است
و تردد در این ایام با مشکل مواجه است
 
رئیس دانشگاه پیام نور مشهد درجلسه ای که با حضور سرهنگ علی اصغر اسماعیلی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مشهد برگزار شد، خواستار هم­اندیشی و تعامل درخصوص مشکل تردد دانشجویان در ایام امتحانات شد.
وی ضمن ارائه آمار دانشجویان و دست اندرکاران امتحانات جهت روشن شدن اهمیت این درخواست، گفت: هر امتحان دانشگاه پیام نور، یک آزمون سراسری است و نزدیک به سه هزار دانشجو در هر نوبت حضور دارند و این مسئله، تردد دانشجویان در این ایام را با مشکلاتی روبرو کرده است. رئیس دانشگاه پیام نور مشهد ادامه داد: جهت حل این مشکل پس از نشستهای بسیار با شهرداری، موافقت شد، پارکینگی را جنب دانشگاه که به طور موقت در تصرف شهرداری است، برای پارک خودروهای دانشجویان اختصاص دهیم. این امر، علاوه بر کاهش مشکلات ترافیکی، افزایش امنیت و رفاه حال همسایگان را دربردارد.
دکتر محمدعلی داوریار اذعان کرد: اگر این مشکل حل نشود، با توجه به پذیرش 17 رشته جدید در مهرماه سال آینده با بحران مواجه می شویم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مشهد، با اعلام اینکه روزانه تعداد زیادی خودرو شماره گذاری و وارد بازار می شود و متناسب با آن توسعه معابر و پارکینگها صورت نمی گیرد، افزود: این مسئله، معضل تمامی محیطهای علمی و آموزشی است و مختص دانشگاه پیام نور نیست؛ با این اوصاف برای رفاه حال دانشجویان و همسایگان، تمامی همت خود را جذب می کنیم و با همکاری و همیاری شهرداری و دیگر ادارات سعی بر حل این مشکل می کنیم.
وی در ادامه گفت: برای حل این مشکل، در مرحله اول باید زیرساختها اصلاح شود و پس از ساماندهی پارکینگ، راهنمایی و رانندگی وارد عمل می شود. سرهنگ اسماعیلی افزود: در این راستا با توجه به اینکه دانشگاه یک محیط فرهنگی است، پیش از اجرای طرح نیاز به اطلاع رسانی گسترده و عمومی به رانندگان و دانشجویان است.
وی پیشنهاد کرد: در این زمینه دانشگاه پیام نور می تواند از دانشجویان نظرسنجی و مسیرهای رفت و آمد آنها را مشخص کند و با سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی رایزنی شود تا امکانات حمل و نقل دانشجویان به مسیرهای مختلف مهیا شود.
در پایان، سرهنگ اسماعیلی، جهت آموزش فرهنگ ترافیک و اطلاع رسانی در خصوص میزان تصادفات و کاهش تلفات آمادگی خود را جهت برگزاری سمینار و دوره آموزشی بیان کرد.
 
روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز مشهد

  

ورود به سایت

نام کاربری:
کلمه عبور:
    
    
Forgot Password?